28 Şubat 2013 Perşembe

ultrAslan'dan sert açıklama


Galatasaray'ın etkili taraftar grubu ultrAslan, teknik direktör Fatih Terim aleyhine çıkan haberlere tepki gösterdi.ultrAslan'ın internet sitesinde yer alan açıklama şöyle:
"Bir süredir medyada kulübümüzü hedef alan, maksatlı ve kurgu dolu haberlere maalesef bir yenisi daha eklendi! Fanatik gazetesinin "Küfür de var Kural ihlali de... Terim Yandı" başlığı ile manşetten verdiği haberin hangi gaye ile hazırlandığı, hangi odaklara hizmet ettiği gayet bellidir!

Söz konusu olayda herhangi bir küfrün olmaması ve hakem raporunun açıklamamasına rağmen, hayali haberler üreten kişi ve kurumları büyük GALATASARAY taraftarının değerlendirmesine bırakıyoruz!

Türkiye ve Avrupa gündeminde adını duyuran, elde ettiği başarılarla ilgi odağı olan takımımıza karşı medyada yürütülen haksız, basın ahlâk ve kamuoyu sorumluluğu ile bağdaşmayan bu tür maksatlı habercilik anlayışı, Galatasaray düşmanlığının dışa vurmuş görüntüsüdür!

Sizler basın etiği denen kavramı çöpe atıp yok saydığınızdan, bir kez daha hatırlatalım; "haber kutsal, yorum hürdür!"

Şunu unutmayın; kaleminiz namusunuzdur, kaleminizi kiraya vermeyin ve Galatasaray camiası sizin bu beyhude çabanızdan etkilenmeyecek kadar büyüktür.

Bugün YALAN Yazanlar, Bunu da Bir Köşeye Yazsınlar;

AKLINIZDAN ÇIKARMAYIN TÜRKİYE'DİR GALATASARAY!

Yaşasın Galatasaray!
Yaşasın Bağımsız ultrAslan"

Hiç yorum yok: