27 Şubat 2013 Çarşamba

Galatasaray'dan sert tepki


Sarı-kırmızılı kulüp, hakem raporunun detaylarının ortaya çıkması sonrası 'Terim Yandı' başlığıyla basında yer alan haber üzerine bir açıklama yayınladı.Kulübün resmi internet sitesinde yer alan açıklama şöyle:
"Bugün Fanatik Gazetesinin manşetten verdiği "Küfür de var Kural ihlali de... Terim Yandı" başlıklı haberin hangi emele hizmet etmek üzere ve kimler tarafından hazırlandığını tüm Galatasaraylıların takdirine sunuyoruz.

Haberin içerisinde hakem Teknik Sorumlumuz Sayın Fatih Terim'in küfür ettiğinin rapor edildiği belirtilmektedir. Tüm gazetelerde raporlar ve yaşanan süreçle ilgili gerçeğe yakın söylemler üzerinden haber yapılmasına rağmen Fanatik Gazetesinin birinci sayfasında küfür olduğunu iddia etmesi manidardır. Bir kez daha ifade ediyoruz ki Sayın Terim'in ihraç edilmesine sebep olan süreçte ne bir hakaret ne de bir küfür yaşanmamıştır. Üstelik Hocamız tüm tahriklere rağmen küfür veya hakaret ederek cezai işleme sebep olabilecek bir rapor yazılmasına zemin hazırlamayacağını da açıkça beyan etmiştir.

Bu yanlı, neye hizmet ettiği açık ve en hafif söylemi ile DOĞRU OLMAYAN bilgi üzerine kurgulanmış haberi, bu haberi hazırlayan zihniyeti ve bu haberin basılmasına izin verenleri kamuoyunun ve tüm Galatasaraylıların değerlendirmesine sunuyoruz."

Hiç yorum yok: