13 Şubat 2013 Çarşamba

"Aziz Yıldırım Drogba'yı istedi"


Fenerbahçe eski asbaşkanı Hakan Bilal Kutlualp, Aziz Yıldırım’dan Aykut Kocaman’a, Drogba’dan, Sneijder ve Hooijdonk’a kadar çarpıcı açıklamalar yaptı.KİMSE YAYGARA YAPMASIN, KAN KUSAR KIZILCIK ŞERBETİ İÇERİZ
· Fenerbahçe alışılmış futbolu oynamıyor, ama ikinci yarıda sonuç daha önemli.
· Sadece Aykut Kocaman’ın performansını eleştiremeyiz. Bütün ihaleyi kendisinin üzerine yıkamayız. İnişli çıkışlı dönemlerde yaygara yapmaya gerek yok.
· Fenerbahçe, Avrupa’da farklıdır. Daha iyi olacaktır takım. Bate Borisov’u geçeriz. Fenerbahçe’yi hemen yerden yere vurmaya hakkı yok.
· Taraftar haklı; ama hemen Fenerbahçe’yi terk etmesinler. Eğer “Fenerbahçemiz iyi yerlere gelsin” diyorsak, bazen kan kusacağız, kızılcık şerbeti içeceğiz.

GALATASARAY’I TAKTİR EDİYORUM
Rakibimiz Galatasaray’ın hamlelerini taktir ediyor, bravo diyorum. Ama iki sene önceki Galatasaray’ın haline bakın, şimdikine bakın. Camiada çözülme olursa freni boşalmış bir kamyon gibi durduramayız.

OYUN OYNAYACAK TEK GÜÇ AZİZ YILDIRIM’DIR
Aykut Kocaman’ın düşüncelerine saygı duyuyorum; ama bildikleri vardır, bilmedikleri vardır. “Herkes kendi oyununu oynuyor” diyor. Fenerbahçe’de kimse oyun oynayamaz. Oyun oynayacak tek güç başkanda var. Kim kalkıp Fenerbahçe’de bir oyun oynayabilir. Burada, oyun oynayacak tek güç iktidardır. Dergi onda, televizyon, internet onda…

YILDIRIM’I ANLIYORUM
Aziz Yıldırım’ın çok büyük hataları oldu.  Başkan eleştirilere hoşgörülü yaklaşmalı. Eleştirilerin bazısına katılır, bazısına katılmaz. Başkan aslında sorunları çözme yeteneğine sahip bir insan. Bazen kendisiyle empati kuruyorum. Bu yargı süreci onun üzerinde psikolojik baskı yarattı. Bu kolay taşınabilecek bir baskı değil.

HEP HAYALİ DÜŞMANLAR YARATTI
Aziz Yıldırım hep hayali düşmanlar yaratıyor ve onları hedef gösteriyor. Böyle sorunları çözemezsiniz. Sorunları çözmek için onların üzerine gitmelisiniz. Bizim üzerimize bir şey düşüyorsa onları yaparız. Başkanın doğru, etiğimiz içerisinde yapılan eleştirilere hoşgörü göstermesi gerekir. Eleştiri de önemli şeyler gösterir. Eleştiriler doğru yapılmıyorsa biz bunlara karşı çıkacağız, ama güzellikle, ama zorla… Ama olayların buraya gelmesindeki sorumluluk başkandadır. Kendisi neden olmuştur ve bunların olmasının sebebi Aziz Yıldırım’dır ve bunu çözecek olan da kendisidir.

SOSYAL MEDYADA EN ÇOK FENERBAHÇELİLER BİRBİRİNE KÜFÜR EDİYOR
Fenerbahçe bunu da aşar. Ben muhalif bir insanım. 6 yıldır başkanı ve icraatlarını eleştiriyorum. 3 yıl ihraç kararı alındı benim için. Ama bir yer gelir, ben kulübüm Fenerbahçe derim ve orada dururum. Herkesin böyle düşünmesi lazım. Bugün sosyal medyada en çok Fenerbahçeliler birbirine küfür ediyor. Bana da ediyorlar. Hedef gösterilmelere inanmışlar.

5 AY ÖNCE SNEIJDER’İ ALMALIYIZ DEDİM
5 ay önce Sneijder’i almalıyız dedim. Gelir mi dediler. Ben de Manchester City, Real Madrid ve biz istiyoruz. Biz de bu grupta yer alan bir kulübüz, gelebilir dedim.  Nitekim, Galatasaray aldı. Biz o zaman yeterli ihtimamı göstermemiş olabiliriz. Galatasaray aldı hayırlı olsun.

GALATASARAY’IN TRANSFER BAŞARISINDA FENERBAHÇE’NİN PAYI VAR
Fakat yabancı futbolcuların getirilmesi yoluyla Türkiye’nin dünyadaki imajına en çok katkısı olan kulüp Fenerbahçe’dir. Fenerbahçe, Carlos, Ortega, Hooijdonk’u alarak bunu yaptı. Galatasaray’ın bugün bu transferleri yapması da Fenerbahçe’nin yarattığı imajın katkısı olmuştur. Doğrudan değil, ama olmuştur.

AZİZ YILDIRIM DROGBA’YI ÇOK İSTEDİ
Ben Aziz Yıldırım’la çalıştım. Sayın başkan o dönem, "İmkân olsa da Drogba’yı alabilsek" dedi. Böyle bir hayali vardı, ama o günkü Drogba’nın pozisyonu çok farklıydı. O dönem transfer edilmesi çok zordu.

SNEIJDER MESELESİ SÛNİ GÜNDEM
Fenerbahçe ne Drogba’nın ne de Sneijder’in işini bozmak için bir girişime olduğuna inanmıyorum.Bu sûni bir tartışmadır. Olsa bile bu doğaldır. Bir kızı pek çok kişi ister, bir kişi alır.

GALATASARAY HOOIJDONK’A TEKLİFTE BULUNDU MU?
Ben Van Hooijdonk’u transfer ettiğimde, 10 gün içerisinde kendisine teminat mektubu vermek zorundaydık. Kontratı Aziz Yıldırım’a teslim ettim. Brezilya’ya gittim. Rob Jansen 3 gün sonra beni aradı. Devamlı aradı. Ne istiyorsun dedim. Piere çok endişeli mektup gelecek, ama endişeli dedi. Jansen, “bizi sürekli Galatasaray arıyor” dedi. Çok sevdiğim, rahmetli Özhan Canaydın başkandı.

Hooijdonk’un menajeri bana, Canaydın’ın Avrupa’daki iş arkadaşı Haim Fresco ve Ivan Poster isimli birinin kendisini arayarak, Fenerbahçe’nin teminat mektubunu veremeyeceğini söylediğini söyledi.  Ben Galatasaray gerçekten bunu söyledi demiyorum. Biz Galatasaray’ın böyle bir şey yapacağına inanmadım. Menajer oyunu dedim.

Aradan 10 sene geçmiş, Galatasaray’a serzenişte dahi bulunmadım. Ivan Postel(i aradım,eşi Türk’tür, sert konuşmalar yaptım, ileri de gittim. Hayır Galatasaray teklif yapmadı, dedirttim ve bu iddiaya da inanmak istemedim. İnansam bile bunu kalkıp söylemezdim. Sûni gündemler yaratarak, milyonlarca insanı birbirine düşürmenin anlamı yok.
Radyospor-Özgür Sancar 

Hiç yorum yok: