9 Şubat 2013 Cumartesi

Drogba: Parayı sevsem Fener'e giderdim


"Fenerbahçe bana Galatasaray'ın önerdiğinden 1 milyon euro fazla teklif etti. Benim için para ön planda olsa onları tercih ederdim..."Galatasaray, dünya yıldızı Didier Drogba’ya dün kavuştu. Fildişili yıldız, İstanbul’a ayak basmadan önce sarı-kırmızılı taraftarları mest edecek açıklamalarda bulundu.

Yönetici Emir Sarıgül ve Başkan Ünal Aysal'ın özel danışmanı Bülent Tulun önceki gün golcü futbolcuyu Türkiye’ye getirmek üzere İngiltere’ye giderken, taraflar aynı günün akşamı Londra’da yemekte biraraya geldiler.

Milliyet'in haberine göre; Menajer Ceylan Çalışkan ile Drogba’nın menajerinin de hazır bulunduğu yemekte ünlü golcü, Galatasaray tercihini “Ben futbol oynamak istiyorum. Tercihim de bunu düzgün bir ortamda gerçekleştirmek. Fenerbahçe bana Galatasaray’ın önerdiğinden 1 milyon euro daha fazla ücret teklif etti. Benim için para ön planda olsa Galatasaray’ı değil onları tercih ederdim. Çin’de kalmış olsaydım 2 yıl içinde 25 milyon Euro kazanabilirdim. Ancak benim için aslolan futbol oynamak ve bunu da kendi istediğim yerde yapmak. Bu nedenle de Galatasaray’a 'evet' dedim” sözleriyle ifade etti.

Hiç yorum yok: