9 Mart 2013 Cumartesi

Selçuk'tan çok önemli açıklamalar


Galatasaray'ın yıldız futbolcusu Selçuk İnan, hayatına ilişkin çok özel açıklamalar yaptı. İşte Kanatürk'te Dilara Endican'ın "Hay Hay Buyursun Gelsin" programına katılan kaptanın kendi ağzından yaşam öyküsü...(Magazinspor.com)
ANNEME ÇOK DÜŞKÜNÜM
"Annem çok ayrıdır benim için. Babam ve kardeşlerim de öyle ama, annem farklı bir yerde. Ailece hepimize çok düşkünüz. İnşallah ömür boyu böyle devam eder.

ÇOK ŞANSLIYIM
Hayatım boyunca en sevdiğim işi yapıyorum. Bundan para da kazanıyorum, şöhreti de getirdi. Şükretmek gerekiyor. Gerçekten şanslıyım.

ANNEM HOCALARIMI EVDEN KOVDU
Önce seçmelerine götürdüler beni. Ben de seçmelere katıldım. Sonrasında beni Çanakkale'ye davet ettiler. Hocalarım bir kapı bul dediler bana, annemden babamdan kim izin alacak? Babam bu işlere hayatı boyunca karışmadı. Ama annem izin vermedi.  Gitmeyeceksin dedi, hocalarıma kızdı, onları evden kovdu. 'Anne beni bırak gitmem gerekiyor' dedim. Ben ikna ettim. O da biliyordu, kimse duramayacaktı karşımda.

BİR KAÇ KERE KAÇTIM
Bir kaç kere kaçtım. Oraldakiler benden büyüktü. 7-8 kişi aynı odada kalıyordum. 14 yaşındaydım, annemi özlüyorum. Ama şu an iyiyim. İyiki de gitmişim. O zamanlar okula gitme fırsatım yoktu. Milli takıma gidiyordum. ilk sözleşmem 15 yaşında üç yıllıktı.

İLK ALDIĞIM PARAYLA...
İlk aldığım parayla kendime bir krampon almıştım. Hemen gidip bir tanesini aldım ve onlarla maça çıktım. Benim idolüm Zidane'dı. İlk parayla onun ayakkabısını alacağım demiştim ve aldım. Bugünlerin geleceğini biliyordum. Yani inanıyordum. Şükürler olsun. Zor bir süreçti. Yemek saatleri belliydi. Uyku saatleri belliydi. Okuldan geliyorsun antrenmana çıkıyorsun. Zor bir hayattı.

GENÇ MİLLİ TAKIM
Biz Burak ve Olcan'la karmalarda beraber oynadık. İkimiz aynı bölgede oynadık. İkimizde 10 numara pozisyonunda oynamak istedik. Akdeniz karmasında 10 numarayı vermişlerdi. İlk başlarda aramız limoni başladı. Ben Burak'tan önce seçildim milli takıma. Genç milli takım böyle başladı. İlk maçımda top ayağıma değmedi. Heyecandan ne yaptığımı bilmiyordum. Daha sonra Burak da geldi. Hep beraber milli takımlara gittik. 17 yaş milli takıma gittiğimizde bütün arkadaşlarımız A takımda oynuyorlardı.

HAYATIMIN EN MUTLU GÜNÜYDÜ
Metin Tekin hocam, Çanakkale Dardanel'in başına geçti. Feribotta berbaer dönüyorduk. Metin hoca da beni tanımıyor, sima olarak biliyor. Beni sormuş iyi futbolcu demişler. Ben Metin hocayı görünce saklandım. Yardımcısı beni gördü, nereden geliyorsun, nereye gidiyorsun dedi. 'Hemen bavulunu topla, A takıma gel' dedi. 'Artık buradan gitmek yok' dedi. Hayatımın en mutlu günüydü.

BURAK ARIYOR, ARIYOR TELEFONU AÇAMIYORUM
Vestel Manisspor'la kupa maçı vardı. Üç gün sonra da Konya maçı vardı. Hoca o maçta beni oynattı, 10 numarayı verdi. Maç bitti, Burak'la konuştuk ama ben söyleyemedim. Maçtan sonra Burak özetleri izliyormuş, beni korner izlerken görmüşler. Arıyor, arıyor açamıyorum. En sonunda açtım, ne yapayım hoca oynattı demiştim.

ARDA TURAN
Arda'yı daha önceden tanıyordum. Ersun hoca ikimizi birden aldı. Bir de Zafer vardı. Sonra Ersun hoca 'üçünüz aynı yerde kalacaksınız' dedi. Beraber kalmaya başladık. Her şeyimiz beraberdi. Kahvaltıyı hazırlardım. Arda'yı gerçekten özlüyorum. Milli takımlarda ve yaz tatillerinde beraber olabiliyoruz.

MONDRAGON'A ATTIĞI GOL
Ben de gazetelerden öğrendim. Hayatında frikikten gol yememiş. Sonra çok mutlu oldum.

TRABZONSPOR YILLARI
Çanakkale'den Manisa'ya, Manisa'dan Trabzonspor'a da alan Ersun hocaydı. Kendimi ona karşı vefa borcu gibi borçlu hissediyorum. İlk iki maçımda iki golü atmıştım. Güzel bir takım yakalamıştık. Başka problemler oldu, hoca ayrılmak zorunda kaldı. İyi ki Trabzonspor'a gitmişim. Trabzsonspor'un yeri ben de çok ayrı. Trabzon halkına hiç bir zaman kırılmadım.

ŞAMPİYONLUĞU KAÇIRDIĞIMIZ SEZONU UNUTAMIYORUM
Bence Türkiye'nin en büyük üç hocasıyla çalışma fırsatı buldum. Şenol Güneş babadır, bana çok fazla şey kattı. Averajla şampiyonluğu kaçırdığımız sezonu unutamıyorum. Fatih hoca, televizyonda izlerken ile heyecanlandığım bir insan.  Çok seviyorum onu gerçekten. G.Saray'a gelmem de çok büyük pay sahibi. Şenol hocanın içi dışı bir. Hiç kimseyi kırdığını hiç görmedim. Onu da çok seviyorum, o da babam gibi. Ersun hocam, aileisni eşini çocuklarını tanıyorum. O arkadaş gibiydi bizimle. Onu da çok çok seviyorum. Hiddink'i herkes çok seviyordu.

ABDULLAH AVCI'YLA ARAMIZDA SORUN YOK
Şimdi Abdullah Avcı'yla beraberiz. Bir kaç spekülasyon yaratıldı bizimle ilgili. Oynamayan her oyuncu üzülür. Bu kesinlikle saygısızlık olarak değil. Bizim de aramızda böyle bir sorun yaşanmış gibi oldu. Ama orası kimsenin değil, ne benim, Ne abdullah hocanın. O yüzden hiçbir sorunum yok. Şimdi her şey iyi gidiyor.

GALATASARAY'A TRANSFERİ
Fatih hoca Amerika'daydı beni aradığında. Beni takımında görmek istediğini söylemişti. Arda da Galatasaray'ın kaptanıydı. Çok baskı yaptığını söylemişti, hediyeler alacağını söylemişti. Ben geldikten sonra o gitti ama kendi hayatını böyle devam ettirmek istedi. İyiki Galatasaray'a gelmişim.

İZLEDİĞİ DİZİLER
Televizyon izlemeyi seviyorum ama spor programlarını izlemiyorum. Kuzey Güney, İntikam ve Karadayı'yı izliyorum. Evde dinlenmeyi çok seviyorum."

Hiç yorum yok: