2 Mart 2013 Cumartesi

Aysal'dan Fenerbahçe'ye 'manipülasyon' tepkisi


Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, takımının yıldız isimleri Burak Yılmaz ve Fernando Muslera için dudak uçuklatacak bonservis ücretleri belirledi.


Ünal Aysal, önceki gün medyanın ekonomi müdürleriyle biraraya geldi. Kritik zirvede Galatasaray'ın ekonomik durumununu masaya yatıran başarılı başkan, son maçlardaki performansıyla Didier Drogba'yı bile gölgede bırakan Burak Yılmaz'la ilgili olarak gündem yaratacak açıklamalar yaptı.

Milliyet'in haberine göre; Aysal'ın futbol gündemine bomba gibi düşecek açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Galatasaray'da ‘Bu futbolcu asla satılamaz’ diye bir algı olamaz. O, 1970'lerde, 80'lerde kaldı.. Bir oyuncunun jübilesini yapana kadar aynı kulüpte kalması benim için istenmeyen bir durumdur.

BURAK'A FALCAO ÜZERİNDEN DEĞER
Burak Yılmaz’la ilgili olarak kulübümüze ulaşan herhangi bir teklif yok. Ama sezon sonu yaklaştıkça elbette kapımızı aşındıran kulüpler olacaktır. Burak bizim için çok değerli bir yıldızdır. Ancak 40 milyon euroyu getiren olursa onu satabiliriz. Atletico Madrid'in golcüsü Falcao'nun bonservisi için 55 milyon eurolardan bahsediliyorsa benim oyuncum da 40 milyon euro eder. Muslera için de 30-35 milyon euro arası bir fiyat düşünüyorum. Ona da bu rakamlara yakın bir teklif gelmesi durumunda konuyu masaya yatırır ve gerekirse oyuncuyla yollarımızı ayırabiliriz.”

"UEFA KUPASI'NIN GELECEĞİ BELLİYDİ"
Ünal Aysal, 2000'deki UEFA Şampiyonluğu’na da değindi.. Türkiye'ye ilk kez gelen bu kupayı ekonomik kazanca dönüştüremediklerini söyleyen başkan şu ifadeleri kullandı:
“Galatasaray, UEFA Kupası'nı kazanmadan önce ligde de 4 yıl üst üste şampiyonluk yaşadı. Zaten bu başarının geleceği logaritmik olarak belliydi. Ancak o dönem hazırlıksız yakalandık. Bu kupayı ekonomik olarak çok daha farklı bir güce çevirebilirdik. Fakat 2000'lerin başında sadece bir adet GS Store'umuz vardı. Açıkçası o dönemde çırak kaldık ve bu durum hala içimde kanayan bir yaradır.”

"FORMA SATIŞLARI SIRA DIŞI"
“Drogba formalarına aşırı talep var. Nike ile yaptığımız anlaşma gereği formalarımız yurt dışından geliyordu. Yoğun ilgi karşısında ürün yetiştiremez olduk ve sponsorumuza 'Burada sıra dışı bir durum var. Formaları Türkiye’de üretmemize izin verin' dedik. Onlar da kabul ettiler. Artık Drogba yazılı formaları üretebiliyoruz. Böylece de kulüp tarihinde ilk kez GS Storelar kâr etmeye başladı.”

"ASIL MANİPÜLASYONU FENERBAHÇELİLER YAPTI"
"Fenerbahçeliler bizi manipülasyon yapmakla itham ediyorlar ama asıl onlar yaptı. Lugano'yu kulübün diğer şirketine 9 milyon euroya sattıklarını beyan ettikten 3 ay sonra, 3 milyon euroya başka kulübe verdiler. Yani bu durumda kimin manipülasyon yaptığı ortada."

Hiç yorum yok: